(+90) 532 650 73 02

Ücretsiz Fiyat Teklifi

info@camihalisiisitma.com

E-Mail Adresimiz

KARACA CAMİ ISITMA SİSTEMLERİ

TABAN ISITMA SİSTEMLERİ

Firmamız cami halı ısıtma sistemleri ile soğuk kış günlerinde camilere sıcaklık katıyor.Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz,doğru Tercihiniz.

Taban Isıtma Sistemleri 

 

Soğuk havalarda bir mekanın ısıtılması söz konusudur. Her mekanın kendine has özelliği ve ihtiyaçları düşünülerek hareket edilmelidir. Bu incelemenin ardından mekan için ısınma sağlayacak olan sistemin tasarlanması en doğru yol olacaktır. Çünkü bireysel veya kamusal alanların kullanım özellikleri birbirinden farklıdır. Kış aylarında ısıtmanın en zor ve aynı zamanda en önemli olduğu yerlerden biri olan camilerde taban ısıtma sistemleri verimli ısı elde edilir. Camiler çok sayıda insanın toplu bir şekilde ibadet etmiş olduğu mekanlardır. Bu nedenle camilerin doğru bir şekilde ısıtılması çok önemlidir. Camiler görkemli mimarilere sahip olan yapılardır.

 

Bu yapıların mimari özelliklerinden biri de yüksek tavanlı bir yapıya sahip olmalarıdır. Tavanların yüksek olması cami içerisinin ısınmasını zorlaştırır. Taban ısıtma sistemleri bulunmayan camilerde içerisi ne kadar ısıtılırsa ısıtılsın yine de soğuk gelir. Çünkü cami zeminindeki halı soğuktur ve bu nedenle de içerisi yeterli bir şekilde ısınmaz. Firmamız yerden ısıtma sistemlerinde halı altına yerleştirilen karbon ısıtıcı filmler kullanır.  Bu filmler son teknoloji ürünüdür ve kullanım açısından da son derece pratiktir. Karbon ısıtıcı filmler parke veya halı altına kolay bir şekilde uygulanabilir. Karbon ısıtıcı filmler ayarlanabilen termostat özelliği ile camilerde mescitlerde konutlarda hastanelerde ve otellerde en çok tercih edilen ısıtma sistemi olmuştur.

 

Camilerde taban ısıtma sistemleri tercih edilmesinin birçok nedeni vardır. Bu nedenlerden en önemlisi taban ısıtma sisteminin son derece ekonomik olmasıdır. Karbon ısıtıcı filmler caminin tamamına döşemek zorunda değildir. Karbon ısıtıcı filmler aralıklı bir şekilde safların ayak kısmına 80 santimetre eninde döşenir. Bu şekilde döşenen ısıtıcı filmler camiyi ve cemaati yeterli bir şekilde ısıtacaktır. Karbon ısıtıcı filmler ucuz maliyetlerle kolay bir şekilde hayata geçirilebiliyor. Karbon ısıtıcı filmlerin bir diğer avantajı ise son derece güvenilir ve sağlıklı olmasıdır. Sistemde rezistans teli yoktur. Periyodik olarak bakım temizlik ya da tamir gerektirmez. Karbon ısıtıcı filmler yeni nesil teknoloji İle üretilmiştir.

Taban Isıtma Sistemleri

Isıtma sistemleri içerisindeki en çekici parçalarından biri olan halının altındaki taban ısıtma sistemleri, levhanın nasıl döşendiği ile ilgili soru işaretleri kafanızda olabilir. Bu filmler taşınırken insanlar ne yapmalı, evimin veya camimin zeminleri hasar görür veya dökülüyor mu? Şimdi bu soruları cevaplayarak sizi rahatlatalım. Öncelikle taban ısıtma sistemleri levha döşeme işlemi başlayıp bitene kadar evinizde tek bir çivinin dahi sökülmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Aynı zamanda zemine veya halınıza da zarar vermez. Bu sistem başlamadan önce halınız profesyonelce korunan bir yere götürülecek ve evin altına naylon branda serilecektir.

Ustalar bu tuvallerin her birine tek tek karbon film yapıştırıyor. Karbon film uygularken naylon muşamba kullanmanın iki nedeni vardır. Bunun birinci amacı naylonun iyi bir yalıtkan olması diğer amacı ise hijyendir. Oluşabilecek en ufak lekeler bu naylon brandalar sayesinde çıkarılmaktadır. Usta önce sadece naylon brandayı evin içine, ardından karbon levhaları aşağıdan yukarıya doğru sıralar. Karbon filmlerin düzenlenmesinden sonra, karbon filmlerin sabitlenmesi için montaj işlemi gerçekleştirilir. Böylece taban ısıtma sistemleri döşenmiş oluyor.

Taban Isıtma Sistemleri Adana

Taban ısıtma sistemleri Adana namaz vaktine bağlı olarak namazdan 10-15 dakika önce açılmalıdır. 15 dakika sonra otomatik olarak kapanır, sıcaklık yükseldikçe bir süre sonra tekrar açılır. Taban ısıtma sistemleri Adana şifrelidir ve son teknoloji dokunmatik ekrandır. Taban ısıtma sistemleri Adana sessiz çalışmaktadır.